wtorek, 12 lipca 2011

Logo do projektu „SZARE NA ZIELONE”

Jak wspomniałam na marginesie, architektura krajobrazu  to dla mnie warte uwagi zajęcie. Stąd ten projekt, wykonany w ramach większej inicjatywy zamieniania szarych szkół na szkoły zielone. Bardzo piękna inicjatywa, aczkolwiek nie do popisywania się twórczością. Projekt do realizacji nie może być projektem wybitnym. Jeszcze nie teraz, jeszcze nie w Polsce.
 
Tutaj zamieszczam nie sam projekt, a logo do niego. Inspiracją był liść klonu polnego Acer campestre, który umieszczony miał być na propozycji nawierzchni oraz stał się nam motywem przewodnim.
Droga od liścia do logo była zawiła, co pokażę przy etapach tworzenia. Wyszczególnię tu ważne dla mnie punkty powstawania logo.
  •   Jeśli projektuję logo z niczego, to mogę puścić wodzę fantazji i wtedy tworzę absolutny abstrakt bez powiązania z przedmiotem.
  •   Gdy logo jest dla firmy lub do konkretnej rzeczy, wtedy zwykle nawiązuję do głównego profilu działalności, ale niekoniecznie. Logo firmy może być wyabstrahowane z powiązań semantycznych między obrazem a znaczeniem.
  •   Burza mózgów.
  •   Mapa myśli, skojarzeń, pomysłów.
  •   Inspiracje.
  •   Kolorystyka.
  •   Logo z nazwy – logo z obrazu. Znakiem firmowym może być sam obraz graficzny nazwy, czyli zapis literowy. Jest to najprostsza i często tez najbardziej efektywna forma rozpoznawcza dla firmy.

Z naszego logo wyszło ostatecznie coś takiego, jednak został zmodyfikowany napis, który podzieliłyśmy na trzy poziomu (wyraz pod wyrazem), aby scalić logo w wizualny okrąg. Nie zamieszczam tutaj tej propozycji, gdyż była wynikiem pracy w parze.


tłumacz języka niemieckiego szczecin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz :)

Podziel się linkiem!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...