czwartek, 14 lipca 2011

Rzecz o tablecie graficznym

Od niedawna mam tablet graficzny. Taka fajna rzecz do rysowania różniastej grafiki. Bardzo chciałam mieć tablet i, całe szczęście, nie żałuję, że go mam. Ogarnięcie działania tego przedmiotu jest tak naprawdę kwestią chwili, a możliwości jakie daje są nieskończone. Konieczne jest przetarcie się w przypadku, gdy ma się takie coś pierwszy raz pod ręką.

Co do rysowania w ogóle. Nie jestem zwolenniczką „miziania” obrazków. Co przez to rozumiem? Nie ważne czy maluję, rysuję, zwykle robię to szybką ręką, szybkimi pociągnięciami. Nie lubię wykańczać (dosłownie i w przenośni...) W praktyce jednak częściej miziam i wykańczam… Cóż, tego wymaga porządna praca i porządna grafika. Zamieszczam w poście parę bardzo szybkich rysunków krzewów. Były robione w PSE v. 7. Pędzle tutaj dają możliwości naprawdę bardzo fajnego i szybkiego rysunku ideowego.
 
Mój tablet to Pentagram Designer - wiele osób uważa tę firmę za śmieć, generalnie nie kłócę się o wyższość tabletów Wacom, ale cena... A z pentagramem jest tak (jak się okazało), że za bardzo przystępną cenę jest porządny tablet i to z tym indukcyjnym piórkiem, więc rzecz warta uwagi.


tłumacz niemiecki poznań

1 komentarz:

Dziękuję za komentarz :)

Podziel się linkiem!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...