czwartek, 14 lipca 2011

WIZYTÓWKA

Jednym z moich świeższych pomysłów jest projekt wizytówki, mojej osobistej wizytówki. Najpierw do głowy wpadła mi szara koperta, potem z łatwością przyszło powiązanie ze znaczkiem, pieczątką, metryczką adresata. Jako że dobrym pomysłem jest umieszczanie napisów w górnej części wizytówki w układzie pionowym, listek koperty okazał się miejscem wprost do tego przeznaczonym. Jak wspomniałam pierwotnie miała być to szara koperta z czerwonymi napisami.
W ogóle dizajn był zakrojony na o wiele większe działanie. Wariantów na tę wizytówkę miałam wiele, pokrótce coś o nich powiem. 
Po pierwsze zastanawiałam się nad zadrukiem – czy drukować na kartce szarej czy zadrukowywać tłem kartkę białą. To po pierwsze. Po drugie miałam pomysł, aby wizytówka była rzeczywiście taką małą kopertą, aby wydrukować siatkę koperty, wyciąć ją i skleić, ponadto, żeby była to wizytówka w wizytówce. Chciałam, żeby w małej kopercie znajdowała się zwykła wizytówka w podobnym dizajnie, niosąca te same bądź dodatkowe informacje – w tej sposób ktoś mógłby się jeszcze podzielić moją wizytówką.
Był jeszcze pomysł, aby wydrukować wizytówkę z listkiem koperty, który byłby potem zagięty – tu nie byłaby potrzebna graficzna imitacja cienia na wydruku.

Ostatecznie z powodu lęku o przerost formy nad treścią i z upodobania do przejrzystości moja wizytówka jest kopertą białą i nie jest formą przestrzenną,  jak widać poniżej. Na razie tak pozostanie, kto wie może wkrótce wydam limitowaną edycję własnych, dizajnerskich wizytówek. Ale to przyszłość.
osłona balkonowa

2 komentarze:

  1. Już wiesz, że szara koperta bardziej mi się podoba.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajny artykuł. Pozdrawiamy.:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Podziel się linkiem!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...