piątek, 2 marca 2012

Logo SPA, MASAŻE

Dzisiaj już wrzucam te obiecane projekty logo. Ten znak został stworzony dla kolegi, ogólnie rzecz ujmując. Założenia jakie były, to na początek kolorystyka - brąz i pomarańcz. Ponadto miał być zarys kobiety widzianej raczej nie od przodu. Oraz sznur kwiatów, mniej lub bardziej regularny.

Właściwy znak został już wybrany i teraz muszę ostatecznie dopasować kolory i dorobić napis. Ale pozostałe propozycje, które się nie zakwalifikowały mogę już tutaj wrzucić. Mnie osobiście te tutaj bardziej się podobają, ale rozumiem motywację zamawiającego, jako że mogą one być zbyt odważne. I zgadzam się z tym. Na znaku, który został wybrany widać nieco mniej, ale też jest na co popatrzeć.

Rysunki podobają mi się na tyle, że zrobiłam sobie z nich tapety na komputer :) wrzucę je następnym razem, a dzisiaj tylko te podstawowe projekty.

Projekt tego logo był robiony po znajomości, ale naprawdę przyniósł mi bardzo wiele radości, bo tematyka jest bardzo przyjemna i motyw kobiety - chyba jeden z moich ulubionych. Nie chyba, a nawet na pewno!

W ostatecznej wersji kolory powinny być cieplejsze, szczególnie brąz, który tutaj jest raczej przydymiony. Pomarańcz ogólnie jest barwą ciepłą, więc to będzie mniej więcej to samo. Napis zrobię raczej ręcznie, dobranie czcionki z gotowego zestawu mija się tutaj z celem. Rysunki są jakby odręczne, w formie zarysu, więc napis będzie tego kontynuacją. To będzie tworzyć spójną całość.
I powstanie baner na stronę internetową, jestem ciekawa jak to ostatecznie wyjdzie :). Myślę, że spokojnie będę mogła tutaj udostępnić link do tej strony internetowej :).

5 komentarzy:

 1. Nie za dużo tu erotyzmu jak na logo? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja dla mnie nie, a dla Ciebie?

  OdpowiedzUsuń
 3. Tu raczej chodzi o przeciętnego odbiorcę logo. I patrząc z takiej perspektywy wydaje mi się, że jest na granicy dokładnie na samej cienkiej czerwonej linii. Mi osobiście się podoba :) nagość mnie nie razi ;) ale logo ma to do siebie że ma trafiać do szerokiej grupy odbiorców. Jak na logo to ten tyłeczek może bym przesłonił albo kwiatkiem jak w jednej z wersji albo ręcznikiem jakoś tak zgrabnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jestem przeciętnym odbiorcą logo i mi się podoba. Powiedz mi jak to jest być nie przeciętnym odbiorcą i co to znaczy :P Ja tam nie uważam, żeby loga były zbyt erotyczne. Nie czuję, żeby ukazanie tyłka (tym bardziej w formie rysunku, prostą kreską) jest zbyt 'ostre', wyzywające, czy wulgarne i balansowało na jakiejś granicy :)Myślę, że właśnie dlatego przedstawia się kobiety 'od tyłu', żeby nie narażać się na zarzuty zbytniego erotyzmu:)

   Usuń
 4. No dobra mi też się podoba bo podobają mi się Kobiece kształty jestem młody i nie razi mnie nagość ale nie o mnie tu chodzi. Widziałeś gdzieś w obrocie podobne logo? - o podobnym albo większym poziomie erotyzmu? Bo ja się z takim nigdy nie spotkałem.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Podziel się linkiem!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...