piątek, 4 listopada 2011

Mój pierwszy projekt ogrodu


Pokażę dzisiaj mój pierwszy projekt ogrodu. Jest to projekt z drugiego roku studiów, jak dla mnie odległa przeszłość. Materią był teren przydomowy. Cały projekt od początku do końca został wykonany ręcznie. Wrzucam tutaj poster, który jest kwintesencją tego działania projektowego. Projektowałam ogrodzenie, taras, zieleń, ścieżki, podjazd, oświetlenie, słowem – wszystko co w ogrodzie być powinno.
Logo projektu stanowią trzy płaszczyzny tej przestrzeni: przestrzeń zielona, przestrzeń słońca - tarasu i przestrzeń cienia – wypoczynku.
Do projektowania fazy koncepcyjnej podchodziłam bardzo sceptycznie, bo dostaliśmy działki zupełnie oderwane od czasu i przestrzeni, sami musieliśmy nadać im jakieś umiejscowienie, a potem także i duszę. Ostatecznie dało mi to wiele przyjemności i teraz tęsknię za zaprojektowaniem takiego ogrodu i to w dodatku ręcznie.
Myślę, że teraz zrobiłabym to o wiele bardziej świadomie i co za tym idzie, lepiej warsztatowo. Żałuję, że nigdy nie mam wystarczająco dużo czasu, aby oddać się tylko jednej rzeczy, bo studia tu, studia tam, teraz też praca. Czasami myślę sobie, że jestem od wszystkiego i od niczego. A gdzie życie?

Nie rozpisuję się, co zrobiłam -  widać.

4 komentarze:

 1. Jeśli pierwszy projekt tak wygląda - jest imponujący. To ja nie mogę już się doczekać następnych!
  Wrzucaj dalej!
  Buziaki:D
  Twój K. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ty draniu!:) Przecież widziałeś moje następne projekty :)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak może wyglądać mój przydomowy Eden...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ładny, też najbardziej lubię te projekty robione ręcznie na komputerze tracą duszę :) pozdrawiam będę tu zaglądać

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Podziel się linkiem!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...