niedziela, 11 listopada 2012

Mój pierwszy raz: kulki z filcu

Hmm, co tam w kwestii pierwszego razu, skończyłam dzisiaj moje korale z filcu. I tu podkreślam, że są one moje, bo ja je będę nosić, tak dla odmiany :).


Powstały z wełny, którą kupiłam na przydasiach, ciężko się toczyło kulki, bo ta wełenka była już trochę sfatygowana... ale wyszło tak, że jestem w stanie to zaakceptować :). Są takie, które są w miarę równe, są takie mniej równe, niektóre są miękkie :). Dosyć tych 'są' :). Koraliki nawlekałam na woskowany sznurek, chciałam na szary, ale wszyscy powiedzieli, że na czarny, do tego drewniane kulki czarne, metalowe ażurowe elementy, dwie obrączki z masy perłowej. Zakończyłam, tworząc kulkę ze sznurka, który mi pozostał, są na tyle długie, że mogę je nakładać na szyjkę bez zapięcia.

A swoją drogą, to nieźle, że trafił mi się za pierwszym razem wełna, która kolorystycznie pasuje idealnie do spodenek, które sobie ostatnio sprawiłam - i dlatego te koraliki zrobiłam dla siebie :). Jak to określa mój Mały - kolor spodenek irlandzkiego skrzata :), czy ja wiem?

Zgłaszam do Asia Majstruje - bo to też pierwszy raz, a dzisiaj już ostatni dzień tego wyzwania!

tutaj widać to łączenie, fajnie też zmontować taką kulkę, jako dodatek


Pozdro!

17 komentarzy:

 1. Jak na pierwszy raz to wyszło Ci fantastycznie, ja bym nawet nie poznała, że to pierwszy raz:)Podobają mi się filcowe kulki jak i dodatki które użyłaś, wszystko się razem cudnie komponuje. Też bym chciała kiedyś spróbować ukręcić jakąś kuleczkę z filcu;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładne korale, wiem, że szewc bez butów chodzi, więc dobrze, że zrobiłaś je dla siebie :) Pięknie skomponowałaś całość, podoba mi się ta różnorodność. No i pleciona kulka, nie mam pojęcia jak się ją robi, ale stanowi spaniałe zapięcie! Dziękuję za dołączenie pracy do wyzwania, pozdrawiam i powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się taki kolorek spodenek skrzata :) A sam naszyjnik jest super, chyba też muszę pomyśleć nad czymś takim dla siebie...

  OdpowiedzUsuń
 4. No, w końcu pokulałaś :) Faktycznie, niektóre sa koślawe i kudłate, ale nigdy to nie przeszkadza w NASZYM naszyjniku, które SAME zrobiłyśmy. Na zdj sznurek wygląda na brązowy :) Faktycznie, szary nie byłby dobry. Ale i tak, połączenie filcu ze szn. wosk. jest najlepsze na świecie :). Milego noszenia!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki :) zauważyłam, że zmieniłaś zdjęcie - fajnie, że Cię widać :). No będę męczyć te kulki, zobaczymy co z tego będzie :D, może się uda w końcu jakąś prostą (okrągłą) wytworzyć :) i taką mniej kudłatą :D. W ogóle filc jest taki kochany, tak mi się to podoba u Ciebie, że stawiam sobie za cel filcować równiutkie kulki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pięknie wygląda i nie widać, że to pierwszy raz:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Śliczne, może i ja kiedyś spróbuję :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Śliczne!! Tak pięknie wychodzą Ci pierwsze razy nie chciałabyś wziąć udział w mojej zabawie? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Moim zdaniem wyszły Ci bardzo ładnie te kulki :) Mają tez fajny zielony - butelkowy kolor.

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam nadzieję że w rzeczywistości też wyglądają tak pięknie, bo są bardzo ładne

  OdpowiedzUsuń
 11. Są super ! Fajne kolorki i śliczne wykonanie. Miłego noszenia :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Dziękuję Wam serdecznie :) kulki jednak są niedoskonałe, ale w wersji 'dla mnie' są jak najbardziej do noszenia. Buziaki :***

  OdpowiedzUsuń
 13. Zagłosowałam :) na Ciebie i na Katrin.ka

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo ładne te filcowe korale.

  OdpowiedzUsuń
 15. Goya dziękuję :DD słodziak :*

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Podziel się linkiem!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...